به گزارش خبرگزاری برنا از همدان و به نقل از روابط عمومی انتقال خون همدان، مدیرکل انتقال خون استان همدان بابیان اینکه آمار اهدا خون در روزهای تاسوعا و عاشورای امسال در استان همدان کاهش داشته است، عنوان کرد: علت این رویداد مشخص کردن روزهای خاص برای اهدا خون است.

وی بابیان اینکه در روزهای دیگر نیز به اهدا خون همشهریان احتیاج داریم، بیان کرد: ۱۹۳ نفر در استان همدان ثبت‌نام کرده‌اند که در یک تاریخ مشخص و قبل از فرارسیدن اربعین اهدا خون کنند.

مدیرکل انتقال خون استان همدان بابیان اینکه مردم استان در تاسوعا و عاشورای سال گذشته ۸۵۰ واحد اهدای خون داشته‌اند، بیان کرد: امسال این آمار به ۷۹۰ واحد رسیده است.

محمدی با اشاره به اینکه اهداکنندگان مستمر خون در استان همدان ۳۵۰ نفر هستند، بیان کرد: امیدواریم این تعداد افزایش پیدا کند.

وی به مرکز ثابت خون‌گیری شهرستان تویسرکان نیز اشاره کرد و گفت: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت شهرستان تویسرکان یک ساختمان در اختیار انتقال خون قرارگرفته است.

مدیرکل انتقال خون استان همدان بابیان اینکه این ساختمان برای خون‌گیری شهروندان تویسرکانی آماده است، ادامه داد: تجهیزات به‌کاربرده شده در این ساختمان خون‌گیری کاملاً استاندارد و به‌روز هستند.

محمدی در ادامه بیان کرد: این ساختمان در روزهای آینده به بهره بردای خواهد رسید و شهروندان تویسرکانی می‌توانند برای اهدا خون به این مرکز ثابت خون‌گیری مراجعه کنند.